Tworzywo sztuczne – zastosowania przemysłowe
Podstawowy podział i zalety tworzyw sztucznych
Tworzywa sztuczne cechuje wyjątkowa wytrzymałość, precyzyjne wykończenia i stosunkowo niskie koszta produkcji. Ich uniwersalność sprawia, że obecnie są jednymi z najpopularniejszych materiałów na świecie. Możliwości ich wykorzystania są praktycznie nieograniczone. Ze względu na zastosowania tworzywa sztuczne dzielimy na cztery podstawowe grupy:
- Tworzywa techniczne,
- tworzywa konstrukcyjne,
- tworzywa dla budownictwa,
- tworzywa dekoracyjne.
Ze względu na właściwości termo i elektroizolacyjne szczególnie pokochali je przedstawiciele branży przemysłowej i to tam tworzywa sztuczne stosowane są najczęściej.
Tworzywa wykorzystywane w przemyśle
Mnogość zastosowań sprawiła, że tworzywa sztuczne pokochali zarówno szefowie fabryk, jak i majstrowie i brygadziści. Niektóre z nich można stosować jako niezawodne i szybkie przewodniki prądu, inne jako izolatory. Największą zaletą tworzyw sztucznych jest to, że można je dowolnie modyfikować – utwardzać, zmiękczać i tak dalej.
Tworzywa sztuczne najczęściej stosowane w przemyśle to:
- Płyty i wałki z poliamidu,
- płyty i wałki z poliacetalu,
- płyty i wałki z politereftalanu etylenu,
- płyty kompozytowe,
- polietylen wysokocząsteczkowy.
Szczegółowe specyfikacje produktów znajdą Państwo w zakładce produkty. Ofertę kierujemy do miłośników motoryzacji, komunikacji miejskiej, taśm produkcyjnych i zaawansowanych konstrukcji. Działamy w oparciu o najwyższe standardy techniczne oraz biznesowe.
Zapraszamy do współpracy!